zasíláme i do SR za 7,50 EUR

truck

doprava od 99Kč

No products in the cart.
Menu
Menu

Trenér říkal: “Kde máš ty chrániče?”

Kovářova kobyla chodí bosa, znáte to? V tomto případně to ale neplatí. Naštěstí 😉

V článku jsem nafotila a popsala  kombinaci chráničů které používám na skákání a do terénu.

Má klisna Kenia je v současnosti 12letá a pracuje 4-5 krát týdně. Věnujeme se především klasické drezuře, pro zpestření tréninku máme skokovou gymnastiku a  pravidelně jezdíme ven do terénu.  Na hobby sportovce slušná zátěž. 

Jsem minimalista co se vybavení týče. Nicméně pro nohy chci tu nejlepší ochranu a když už investuji nemalé peníze, jsou i mé požadavky nemalé.  

Pojďme k věci, tak takhle to u nás vypadá.

Co potřebuji ?

  • ochranu patek (velmi často bez nich docházelo k ušlápnutí podkovy)
  • ochranu a podporu šlachy
  • kvalitní materiál, který vydrží i větší zátěž
  • prodyšnost, aby noha mohla “dýchat”
  • snadné zapínání a nastavitelnost
  • sadná údržba

Šlachové chrániče jsem vybrala  FIR-Tech od CATAGA.  Skvěle zpracované, už když je držím v ruce, nejsou to žádná lehoučká “šidlátka”, u kterých se bojím dát je na nohu, aby vůbec něco vydržely. CATAGO zvládnou bez ztráty kytičky skokové tréninky i kamenité terény.

Šlachy ochrání kvalitní tvrzené PVC. Z vnitřní strany je děrováný neopren, který je velmi prodyšný, nezapařuje a hlavně funguje jako výborný tlumič nárazů.

Terapeutické vlastnosti 

Tyhle chrániče nejen že ochrání  ale mají i terapeutické vlastnosti FIR-TECH.  Obsahují  keramické částečky, které, jak je již známo, odrážejí vlastní teplo. Noha se lépe prokrví a ohřeje na “provozní teplotu”.

Lemy jsou dobře zpracované, nehrnou se a neodírají.  Zapínání je na dva gumové pásky, zakončené druky. CVAK CVAK  a je to 🙂

Velmi je doporučuji i pro koně po zranění, kteří potřebují delší čas na “zahřátí” a rozhýbání.

Vyrábí se ve velikosti PONY a FULL v provedení na ⇒přední a ⇒zadní nohy. Základní barva je černá, v limitovaných kolekcích pak můžete najít i další barvy.

  • Zvony?

Kenia má velmi prostorný krok a tak jsou zvony naprostou nutností, pokud nechci každý týden volat kováře (v tom lepším případě).

Já vybrala ⇒PROFI zvony od Busse. Chválím zapínání, které je stejné jako u šlachovek. Vypadá krásně a hlavně – je to rychlovka. Zvony mají tvrzené zesílení na vnější straně  a díky anatomickému tvaru se na noze nepřetáčí. Vnitřní strana je vyrobena z měkkého neoprenu s dobře řešeným lemem, který mi koně ve spěnce neodře.

Opět robustní provedení, zkrátka pořádná vrstva kvalitního materiálu. O tyhle zvony se vážně nebojím.

Velikost S-XL, pokud například u Kentaur máte velikost 2 – zvolte velikost L.

Údržba

Kdo mě zná ví, že čím snadněji tím lépe. Myšleno ve smyslu údržby. Pračka na 30°C jemný program tyhle kamase a zvony dostanou zpátky do formy. Vyrobeny jsou z rychleschnoucího materiálu takže na sluníčku uschnou během hodinky. Pokud hodně spěchám, zvládnou i sušičku, během 15 minut je můžete dát na koně. Co víc si přát ?


Můj trenér vždy říkal: ” Kde máš chrániče?! To nejmenší co můžeš pro koně udělat je, že mu ochráníš nohy!”   

Dnes už souhlasím, čím déle jezdím a setkávám se s úrazy,  tím  se o nohy mých koní starám daleko pečlivěji.

 

 

 

Články podle měsíců

Rubriky